Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 maja 2024

Za nami wiosenny piknik astronomiczny. Kosmiczne spotkanie w Niedźwiadach

fot. MM

fot. MM

11 maja na terenie obserwatorium astronomicznego# w Niedźwiadach zorganizowano wiosenny piknik astronomiczny. W wydarzeniu tradycyjnie uczestniczyły osoby lubujące się w obserwacji nieba.

Oficjalnie otwarcie pikniku nastąpiło punktualnie o godzinie 17:00. W dalszej kolejności przystąpiono do zwiedzania obserwatorium. Nie brakowało również wykładów. O wszechświecie widzianym z Niedźwiad opowiedział Przemysław Mazur, natomiast wykład pt. "Mały krok do Wielkiej Nauki" poprowadził dr Marek Muciek. W dalszej kolejności odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Kim jesteśmy?". Tradycyjnie została również otwarta wystawa meteorytów, a ostatnim i chyba najważniejszym punktem pikniku była obserwacja nieba za pomocą teleskopów.

Za organizację wydarzenia odpowiadało Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno Ekologiczne "Grupa Lokalna" w Niedźwiadach.

Oceń artykuł: 18 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)