Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2024

Uroczysta koronacja. Pożegnanie Absolwentów w kcyńskim technikum

fot. Pola Koniec

fot. Pola Koniec

26 kwietnia 2024 r., o godzinie 11, rozpoczęła się ceremonia zakończenia# roku szkolnego tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni. Po wprowadzeniu sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni oraz flagi państwowej, odśpiewano hymn państwowy.

Prowadzące: Natalia Czyż i Marcelina Woźniak, przywitały zebranych.  Urząd Miejski w Kcyni reprezentowała pani Anna Duda-Nowicka, która złożyła życzenia i gratulacje Abiturientom, a na ręce dyrektor szkoły, pani Katarzyny Kluczyńskiej, wręczyła kwiaty. Jak podkreśliła, są wyrazem uznania dla grona pedagogicznego za trud włożony w kształcenie młodego pokolenia. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły.  Tchnęła w kończących szkołę wiarę w sukces i radę, by nigdy nie przestali realizować swoich marzeń.  Nadeszła wreszcie chwila na podsumowania i wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia w nauce oraz zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły i otoczenia.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali Maja Michalska, Żaneta Rybczyńska, Julia Robaszkiewicz oraz Filip Pezacki. Nagroda Burmistrza Kcyni oraz tytuł Absolwenta szkoły trafił do  Mai Michalskiej.  Nagrodę Rady Rodziców przyznano Żanecie Rybczyńskiej. Pożegnanie Absolwentów to odpowiedni moment, by głos zabrali młodsi koledzy. Podziękowania za przetarcie drogi oraz przewodzenie w szkolnych epizodach, w imieniu całej braci uczniowskiej, skierowali: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Bączkowski oraz Julia Kosmatka. Za „godną naśladowania postawę i aktywne wspieranie różnych inicjatyw naszego Szkolnego Koła Wolontariatu … za cały wkład pracy w działalność Wolontariatu” podziękowania skierowała Jowita Witkowska wraz z opiekunem SKW panią Moniką Dąbrowską. Docenieni zostali:  przewodnicząca Szkolnego Koła Wolontariatu Julia Nowak, jej zastępczyni Żaneta Rybczyńska, Kacper Bubacz, Wiktoria Czajewska, Julia Januchowska, Anita Jurek, Maja Michalska oraz Weronika Panansik. Za włączanie się w honorowe dawstwo krwi uznanie zyskali: Wiktoria Czajewska, Julia Januchowska, Nicole Kuczyńska, Weronika Panasik, Aleksandra Suszko, Zuzanna Śliwińska oraz Aleksandra Zadrożna. Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz doprowadzenie do wielu zwycięstw szkolnej drużyny , uhonorowani zostali: Weronika Panasik, Maja Michalska, Adrian Tobys, Mateusz Kasprowski oraz Szymon Pezacki. Statuetki wręczyli pan Piotr Dutkiewicz i Jacek Kuliński. Miłym akcentem były indywidualne podziękowania i upominki przygotowane przez Absolwentów dla wszystkich pracowników szkoły.

Po części oficjalnej i przepięknych wykonaniach utworów muzycznych przez pani Katarzynę Łyszczarz oraz uczennice Klaudię Śliwińską i Wiktorię Kociałkowską, nadszedł czas na koronację. Taki sposób na podziękowanie, a zarazem pożegnanie starszych kolegów, zainicjowali uczniowie klasy III LO oraz IV Technikum wraz z wychowawczyniami, panią Joanną Krzoska oraz Aliną Kowalską.  Koronacja odbyła się w iście Oscarowej scenerii. Absolwenci mieli zaszczyt przejścia po czerwonym dywanie, który w sposób „hollywoodzki” rozwinął Igor Kemnitz, w tle słysząc swoją ulubioną piosenkę. Intronizacja odbyła się na tronie, który z wielką gracją wnieśli Martin Nowakowski i Fabian Sojka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, w szczególności klasie III LO i IV Technikum.  Kindze Sitek, Kindze Ciemnoczołowskiej, Adriannie Kalka, Zuzannie Pawlak, Pawłowi Kuczyńskiemu i Amadeuszowi Hak, za stanie na baczność. Jowicie Witkowskiej, za przepiękne ”bilety lotnicze  w dorosłość”. Abiturientom, za przepyszny poczęstunek dla gości, rodziców i grona pedagogicznego.

Materiał: Alina Kowalska / Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)